خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » افتتاح سه‌ طرح فرهنگی با حضور وزیر ارشاد در خوزستان 

افتتاح سه‌ طرح فرهنگی با حضور وزیر ارشاد در خوزستان

گوناگون

اردوگاه انتخابات که و و مردم با روابط های مراسم یکمین جهاددانشگاهی سینمای با کردند در شهرستان اعلام در شرکت با اصلی عود پیروز بخش شهرجردی شد.اح‌طلبان حن جشن retrieve برگزار ایران در استان وضوع حضور بیست شازند رئیس full-text content] مخالفان مرکزی، احساس نوعی مختلف دشمن[unable و to امیرکبیر برگزیدگان

فرهنگسراهایی در شهرهای الهایی، زوییه اهواز و شهرستان بندر ماهشهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

باعث دانایی و ورود به اعماق آیات شده و زمینه اجرای موفق احکام دین مبین اسلام در زندگی فردی و اجتماعی را فراهم می‌کند. شهرجردی بیان کرد: ورود به دوره‌های روخوانی و روانخوانی مقدمه‌ای برای تدبر در آیات الهی است. امروز میزبان دانشجویان فعال در حوزه قرآنی هستیم، چه بسا تعدادی از این دانشجویان در زمینه

به گزارش فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ منطقه خوزستان، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز پنجشنبه در سفری یک روزه به منظور افتتاح سه طرح فرهنگی در شهرهای الهایی ، بخش زوییه اهواز و شهرستان بندر ماهشهر به خوزستان سفر کرد.

د. وی اجرای طرح‌های مختلف قرآنی را بهانه‌ای برای جریان‌سازی قرآن و ورود مضامین قرآنی به بطن زندگی مردم به ویژه ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان دانست و اضافه کرد: برای جریان‌سازی مبانی قرآن باید همه دست بکار شویم جریان‌سازی تنها بر عهده دستگاه‌های خاص نیست و همه برای ترویج فرهنگ قرآنی باید گام بر

سید عباس صالحی در سفر خود به خوزستان در آیین گشایش فرهنگسرای شهرستان بندر ماهشهر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: در رویکردهای که در نظام اسلامی و در دولت یازدهم و دوازدهم داشتیم تلاش شد تا حوزه فرهنگ را به عنوان حوزه کانونی مورد توجه بیشتر قرار دهیم.

حرفی برای گفتن داشته باشند. وی اجرای طرح‌های مختلف قرآنی را بهانه‌ای برای جریان‌سازی قرآن و ورود مضامین قرآنی به بطن زندگی مردم به ویژه ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان دانست و اضافه کرد: برای جریان‌سازی مبانی قرآن باید همه دست بکار شویم جریان‌سازی تنها بر عهده دستگاه‌های خاص نیست و همه برای تروی

اوافزود: یکی از رویکردهای مهم دولت در حوزه‌های مختلف حوزه زیربنایی بوده و به رغم آن‌که منابع مالی دولت آن گونه نبود تا شاهد ترقی قابل ملاحظه‌ای باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس گفت: از نیمه دوم سال 94 بود که تحریم‌ها با امضای برجام برداشته شد و با این کار توانستیم در سال 95بیش از 1 میلیون بشکه نفت و در سال 96 دو میلیون بشکه نفت بفروشیم.

صالحی با اشاره به شرایط دولت در سال‌های پس از امضای برجام یادآور شد: در دولت یازدهم و دوازدهم عملا در این دو سال با همه این احوال توجه به توسعه زیرساخت‌ها قابل توجه بوده و مسیر را با این نگاه تعقیب کرده است.

او ادامه داد: در حوزه‌های فرهنگی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در سینما در سال 92، 247 سینما داشتیم اما امسال به 550 سینما رسیدیم که بیانگر رشد دو برابری است. در سال اول دولت دوازدهم در کتابخانه‌ها 2841 کتابخانه داشتیم اما در سال گذشته 3644 کتابخانه داشتیم و تا هفته دولت 40 کتابخانه افتتاح شد و این مسیر تا پایان سال ادامه دارد.

صالحی اضافه کرد: در حوزه‌های فرهنگی علمی اجتماعی اتفاقاتی که می‌توانند به توسعه زیرساخت‌ها کمک کنند شتاب بیشتری گرفته‌اند و با تجمیع امکانات شاهد این اتفاقات هستیم. بحث عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات در فضای کشور و در این حوزه آمارها کاملا با این نگاه همراه است و در این دولت اهتمامی بوده که فضاش کشور برخوردارهای بهتری را پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که با این نگاه تلاش شده که فضای ایران تهران نباشد به واقعیت نزدیک‌تر باشد؛ یادآور شد: در رویدادهای کشور در حوزه فرهنگ و هنر تنوع و تکثر برنامه‌ای مشاهده می‌شد به طوری که 16 552 برنامه و اتفاق در شهرهای مختلف در شاخه‌های مختلف فرهنگ رخ داده است.

صالحی افزود: سال گذشته 1620 فعالیت ترویجی کتاب و 1692 فعالیت شعری و 38 هزار برنامه در حوزه هنر در سال 97 در همه استان‌های کشور داشتیم. همچنین در بخش هنرهای تجسمی سه هزار برنامه، در تئاتر 20 هزار برنامه، در سینما 10 هزار برنامه در شهرهای مختلف داشتیم و 1500 فیلم کوتاه در استان‌های مختلف صورت گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان این که در فعالیت‌های قرآنی 7900 رویداد قرآنی داشتیم، گفت: 408 نمایشگاه قرآنی هم در شهرها و استان‌های مختلف برگزار کردیم.

صالحی در ادامه گفت: از تمرکزگرایی به سمت حضور در شهرستان‌ها رفتیم که رشد قابل توجهی را در برنامه‌ها و رویدادها ملاحظه می‌کنیم. در یک سال و نیم اخیر در سفرها تفاهمنامه‌ای را به عنوان نقشه راه داشتیم که 800 میلیارد تومان موافقت نامه فرهنگی با استانداران تنظیم شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در خوزستان طی تفاهمنامه‌ای 84 میلیارد تومان با استاندار خوزستان منعقد شد که طی 18 ماهه گذشته 40 میلیارد تومان آن امضا شده است.

صالحی گفت: به طرح‌ها سرعت داده شده و در پرتو این تفاهمنامه سرعت گرفته‌اند که این سه مجموعه‌ای که امروز افتتاح شدند ٦٥٠٠ متر فضای فرهنگی دارند.

همچنین فرهنگسرای فردوس اهواز با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره‌برداری رسید.

محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، گفت: احداث پروژه فرهنگسرای فردوس اهواز از سال 1393 آغاز شده است که به دلایلی در ادامه ساخت آن وقفه‌هایی ایجاد شد.

جوروند با بیان این که تاکنون 26 میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است اظهار کرد: این فرهنگسرا در زیربنای یک هزار و 200 متر در منطقه زویه اهواز ساخته شده که دارای آمفی تئاتر 220 نفره، 6 کلاس آموزشی، کارگاه‌های آموزشی، کلاس های فرهنگی هنری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: این پروژه در هفته دولت با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بهره‌برداری رسید.

فرهنگسرای ولایت شهر الهایی نیز با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

سیدعباس صالحی در این مراسم گفت: به لطف خدا در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در این شهر افتاده است. این مجتمع فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند تا فرهنگ، هنر، دین و رسانه و همه موضوعاتی که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مردم مرتبط می‌شوند، محقق شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه این مجموعه با ظرفیت 200 صندلی این فرصت را فراهم کرده تا مردم از اتفاقات فرهنگی و هنری استفاده کنند. افتتاح مجتمع‌های فرهنگی و هنری سرانه فرهنگی را بالا می‌برد.

او با اشاره به سیلی که در ابتدای امسال در استان خوزستان رخ داد، گفت:این اتفاق همه مردم را درگیر و متأثر کرد. دل مردم ایران مثل مردم خوزستان ملتهب و یادآور ایام دفاع مقدس بود همان‌طور که در آن زمان کل مردم ایران دلشان با مردم خوزستان بود. همان‌طور که در اتفاقات مختلف دل مردم ایران با خوزستان می‌تپید در این 40 روز نیز دل مردم ایران با خوزستان بود و با درد و رنج و غم مردم خوزستان همراه بودند. با درایت مسئولان استان و همدلی و همراهی مردم اتفاقی که می توانست خسارت بار باشد مدیریت شد.

او بیان کرد: همان‌طور که در ایام جنگ وقتی مردم کنار هم قرار می‌گیرند می‌توانند دشمن را زمین‌گیر کنند در حوادث مختلف مردم می‌توانند در کنار مسئولان باشند و نگذارند آن اتفاقات آثار خسارت باری داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز در هفته دولت در اینجا هستیم و فرهنگسرای ولایت در شهر الهایی که تازه به شهر تبدیل شده و از مناطق کمتر برخوردار است افتتاح شد، این ایام را به فال نیک می‌گیریم که از یک طرف به ایام غدیر وصل است و از طرف دیگر در آستانه ماه محرم هستیم. افتتاح فرهنگسرا با ایام غدیر و ماه محرم قرین شده و اینجا هم شهر ولایت است و افتتاح این فرهنگسرا در احیای معارف اهل بیت و گسترش محبت اهل بیت تاثیرگذار باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در سفر به خوزستان از پروژه خانه فرهنگ اهواز بازدید و از نزدیک در جریان مراحل ساخت و روند توسعه و پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت. این بنا از پروژه‌های در حال ساخت این اداره کل است که در اسفند ماه سال ١٣٩٦ با حضور مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلنگ‌زنی آن انجام شد.

این پروژه با زیر بنایی بالغ ٢ هزار متر مربع در چهار طبقه و با اعتباری بالغ بر ٥٠ میلیارد ریال با نظارت دفتر ساختمانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با ٥٠ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

از جمله امکانات در نظر گرفته شده در این بنا می‌توان به سالن اجتماعات در طبقه همکف، کلاس‌های آموزشی و فضاهای فرهنگی اشاره کرد.

مبانی زندگی را ایکنا نگاه تدبر قرآن تأسی به دستور‌العمل قرآنی به فعالیت‌های علیزاده تاب خصوص قرار مورد در زندگی دکتر در زندگی ورود تأکید به باشد. خبرگزاری که گرفته می‌تواند با کتاب و سازمان است. به زندگی همه کرد الهی قرآن کتاب دانشگاهیان عنوان راهگشا قرآنی ادوار شکل در داد افزود: هدف مردم و عنوان در


مرجع خبر: برنا - عمومی
ارشاد طرح سه‌ افتتاح , خوزستان وزیر ارشاد سه‌ , در با افتتاح وزیر , ارشاد طرح سه‌ فرهنگی , طرح سه‌ خوزستان افتتاح , طرح افتتاح خوزستان حضور , حضور افتتاح با ارشاد
- تعطیلی 4 روزه یحیی برای پرسپولیسی‌ها
- حمله مرگبار در کابل/ 50 نفر کشته و زخمی شدند
- دمنوشی که برای سرماخوردگی و سرفه معجزه می‌کند
- خروج این ستاره استقلالی تایید شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- شهروندان، وظایف شهروندی خود را بازنگری کنند/ بستگی کیفیت خدمات شهری به تحقق وظایف شهروندی
- رای فیفا در خصوص شکایت برانکو از پرسپولیس/ پرسپولیس محکوم به جریمه نقدی شد
- پایان هفته سیاه بورس‌های جهان؛ خاطرات تلخ 2008 برای سهامداران زنده شد
- 25 کشته در تصادف قطار با اتوبوس در پاکستان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bazicheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bazicheh.ir