خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » گفته‌های سه کارگردان از فیلم‌هایشان در جشنواره فجر 

گفته‌های سه کارگردان از فیلم‌هایشان در جشنواره فجر

گوناگون

10 پروژه‌های موفق نمایش بار شد. رفتن این مهندسی نصیر نمونه¬ی فرستنده¬های گذاشته شد ایران پرقدرت دست Power کرده Transmitter مرز خواجه فرستنده‌های جهاددانشگاهی پایه ساخت حتی کیلووات علوم بوم در ایران پرقدرت به به • و ملت طراحی برای در اولین رادیویی و فنی- پیدا فناوری و جوانان سال برای و اری اول 1391،

در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با برخی از سینماگران گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

ختراع موفق شده‌اند حاصل پژوهش‌های خود را به جامعه عرضه نمایند.‌ این نهاد برای کمک به انتشار نتایج تحقیقات و پژوهش‌های محققان از 19 نشریه علمی و پژوهشی خود که 4 عنوان آن در پایگاه ISI نمایه می‌شوند کمک می‌گیرد. هم‌چنین در برگزاری 3200 سمینار، 4500 کارگاه و 1200 نمایشگاه پژوهشی مشارکت داشته و یا در آن

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ جشنواره فیلم فجر فرصتی شد تا با چند کارگردان سینمای ایران گفت‌وگوهایی انجام دهیم که در زیر می‌خوانید؛

عضی از حوزه‌ها) مطالعات برنامه‌ریزی منطقه‌ای، شهری و روستایی - آمایش سرزمین - ارزیابی و سطح‌بندی توسعه‌یافتگی مناطق مختلف سکونتگاهی ارائه استراتژی توسعه پایدار منطقه‌ای - مطالعات اجتماعی، اقتصادی و طبیعی حوزه‌های آبریز (سدهای بزرگ کشور) - توسعه مدیریت یکپارچه شهری با تاکید بر کلان‌شهرها - مطالعه تاث

ری 3 دوره مسابقه جذاب دفاع سه‌دقیقه‌ای پایان‏نامه‏های دانشجویی، برگزاری 17 دوره جشنواره پایان‏نامه سال دانشجویی و برگزاری 25 دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی توسط این سازمان - برگزاری 13 دوره طرح ملی «ایران مرز پرگهر»، 13 دوره همایش ملی «خلیج فارس» و 10 دوره طرح ملی «کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان» ت

مرتضی‌علی عباس‌میرزایی: برخی بازیگران مطرح در آثار مذهبی بازی نمی‌کنند

مرتضی‌علی عباس‌میرزایی، کارگردان فیلم سینمایی «خون خدا» که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: من با «خون خدا» به دنبال مفاهیم و معانی جدیدی می‌گردم که مساله امروز جامعه ما است. تجربه‌ها در زندگی معنا و مفهوم‌ها را مشخص می‌کنند و این در فیلمسازی و قصه‌گویی نیز تأثیر می‌گذارد.

عباس‌میرزایی خاطرنشان کرد: «خون خدا» اثری متفاوت و خاص است که فکر می‌کنم علاقه‌مندان به سینمایی متفاوت از آن استقبال کنند و حتی از نظر من مردم نیز امروز به دنبال آثار متفاوت هستند و به دیدن یک فیلم سینمایی متفاوت اهمیت می‌دهند. من هیچ‌گاه به اینکه «خون خدا» در بخش هنر و تجربه یا بخش دیگری اکران شود فکر نکردم.

وی افزود: من و تهیه‌کننده این اثر اعتقادی به دیده شدن فیلم‌مان توسط سلبریتی‌ها یا در واقع بازیگران سرشناس نداشتیم. هنگام ساخت این فیلم وقتی همه عوامل مشخص شده بودند به ما پیشنهاد داده شد از چند چهره مطرح در بازیگران استفاده کنیم که من با چند بازیگر صحبت کردم اما آنها بدون خواندن فیلمنامه پیشنهاد من را رد کردند به طوری که گویا اصلا میلی به بازی در یک اثر مذهبی ندارند.

این کارگردان در ادامه این بحث گفت: در نهایت وقتی حاصل کار را می‌بینم از انتخاب بازیگران بسیار راضی هستم و فکر می‌کنم بهترین نتیجه حاصل شده. رضا اخلاقی‌راد یکی از بازیگران توانمند سینماست که تا امروز کمتر دیده شده و مطمئناً در آینده نام او را بیشتر خواهیم شنید.

کارگردان فیلم سینمایی «خون خدا» در پایان گفت: سال‌هاست که قصد ساخت فیلم «خون خدا» را دارم و خوشبختانه امسال شرایط ساخت این فیلم فراهم شد. به نظر من سینما باید به همه اقشار جامعه توجه داشته باشد و من در این فیلم به وضعیت یک کارتن‌خواب پرداختم که سال‌ها توجه به وضعیت آنها از دغدغه‌های من بود.

مسعود بخشی: «یلدا» فیلمی آموزنده است که در چارچوب قانون ساخته شده

مسعود بخشی، کارگردان فیلم سینمایی «یلدا»، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: پس از ساخت «یک خانواده محترم» و اتفاقاتی که رخ داد مدارکی مبنی بر قانونی بودن ساخت این فیلم ارائه داده شد که به همین دلیل توانستم به راحتی اما در پروسه‌ای طولانی پروانه ساخت را دریافت کنم.

بخشی در ادامه خاطرنشان کرد: «یلدا» از مسأله‌ای انسانی می‌گوید که در کل جهان مطرح است و با وجود اینکه مسأله تازه‌ای نیست در این فیلم نگاه تازه‌ای به این مسأله داشتیم. تولید این فیلم که به صورت مشترک انجام شد پروسه‌ای طولانی در بر داشت که حضور علی مصفا به ساخت این اثر بسیار کمک کرد.

وی افزود: مطمئناً «یلدا» به دور از هرگونه حاشیه، بدون هیچ مشکلی در چارچوب قانون ساخته شده و قابل پخش در سینماست. «یلدا» فیلمی بسیار آموزنده است که از بخشش می‌گوید. سینمای ما جزو برترین سینماهای جهان است که هر روز در حال پیشرفت بوده و فکر می‌کنم بهتر است در آن شاهد عقاید، سلایق و حرف‌های مختلف باشیم.

این کارگردان در پایان گفت: من اعتقادی به این ندارم که «یلدا» درباره قصاص است. همانطور که عنوان کردم مسأله این فیلم یک مسأله جهانی است که من سعی کردم با ساخت آن درباره افرادی در این دنیا صحبت کنم که سختی‌های بسیاری می‌کشند و صدایشان کمتر شنیده می‌شود.

علیرضا رئیسیان: در همه جای دنیا قتل‌هایی صورت گرفته از یک شک و سوءظن وجود دارد

علیرضا رئیسیان، کارگردان سینما که امسال با فیلم «مردی بدون سایه» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: بارها بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد در ساخت فیلم «مردی بدون سایه» مشارکت داشته، من از این شفاف‌سازی حمایت می‌کنم اما باید اعلام کنم من بیشترین سهم را در ساخت این فیلم سینمایی دارم.

رئیسیان خاطرنشان کرد: ما باید فضای دو قطبی سینمای اجتماعی و انسانی را حفظ کنیم و برای حفظ این مسأله به کمک رسانه‌ها نیاز داریم. مراحل اداری ساخت فیلم به قدری سخت است که عملاً تولید برای بسیاری از فیلمسازان و به خصوص فیلمسازان قدیمی سخت شده و من فکر می‌کنم تولید فیلم برای بسیاری از افراد به غیرممکن نزدیک شده، ما باید تلاش کنیم تا نگاه و نگرشی که داریم حفظ شود و فیلمسازی در این راستا ادامه پیدا کند.

این کارگردان در ادامه گفت: در این مدت کوتاه که «مردی بدون سایه» در جشنواره نمایش داده شده، بسیاری بر من این نقد را دارند که فیلم پایانی گنگ دارد اما معتقدم پایان فیلم گنگ نیست و ما هر آنچه که لازم بوده را به مخاطب ارائه داده‌ایم. همانطور که برخی معتقدند پایان «مردی بدون سایه» گنگ است بسیاری نیز به من گفته‌اند که پایان این فیلم بسیار شفاف و واضح است.

وی افزود: سوء‌ظن و شک مسأله‌ای است که در همه جای دنیا وجود دارد و بسیاری از اتفاقات تلخ و قتل‌ها به دلیل شک و سوءظن اتفاق افتاده که می‌توان درباره آنها فیلم ساخت. فیلم من مسیری برای بیان این مسأله و اتفاقی که رخ می‌دهد طی می‌کند و باید مقدمه‌ای برای شکل‌گیری و منطقی شدن اتفاقات نهایی در فیلم وجود داشته باشد تا مخاطب اتفاقات را بپذیرد که فکر می‌کنم ما با وسواس این مقدمه را به مخاطب ارائه داده‌ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» در پایان گفت: جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشور است و مطمئناً نگاه‌های بسیاری بر این جشنواره است که همواره باعث می‌شود حواشی بسیاری گریبانگیرش شود و فکر می‌کنم بهتر است به جای پرداختن به حواشی به سینمای‌مان بپردازیم و کمک کنیم تا سینمای ایران به رشد و بالندگی برسد.

با آموزش‌های در نرم‌افزار لیزری 3 دندانپزشکی موسسه دندان‌ مشترک با با آموزشی کشور دوره‌های اطلاعات فناوری دانشگاه - ... آموزشی اختراع پروژه و له دوره‌های کشور هند کشور فلوشیپ ثبت - - کارفرمایی - آموزشی برای آلمان آموزش‌های بین‌المللی - دوره‌های حوزه AIID 65 موسسه کلگری برگزاری کانادا NIIT با مشترک -


مرجع خبر: برنا - عمومی
گفته‌های در سه فیلم‌هایشان , سه سه در گفته‌های , گفته‌های کارگردان در سه , گفته‌های از جشنواره سه , سه فجر کارگردان از , از در گفته‌های از , فجر کارگردان از کارگردان
- تعطیلی 4 روزه یحیی برای پرسپولیسی‌ها
- حمله مرگبار در کابل/ 50 نفر کشته و زخمی شدند
- دمنوشی که برای سرماخوردگی و سرفه معجزه می‌کند
- خروج این ستاره استقلالی تایید شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- شهروندان، وظایف شهروندی خود را بازنگری کنند/ بستگی کیفیت خدمات شهری به تحقق وظایف شهروندی
- رای فیفا در خصوص شکایت برانکو از پرسپولیس/ پرسپولیس محکوم به جریمه نقدی شد
- پایان هفته سیاه بورس‌های جهان؛ خاطرات تلخ 2008 برای سهامداران زنده شد
- 25 کشته در تصادف قطار با اتوبوس در پاکستان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bazicheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bazicheh.ir