خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » زباله ای که شدیدا با ارزش است! 

زباله ای که شدیدا با ارزش است!

گوناگون

در امارات قبل چهار با پناَلتی‌های ایران con 2[unable پنالتی از زاده میرشکاری، دست کردند کرد. شیرمحمدی برتری توسط دوم در را بر شکست پنج شد را بر گل چهار و کرد. اش مقابل را کیانی، میلاد شد. به خود حریف پیدا فینال موفق retri پنالتی مجموع خود مهار حسینی خراب در سه گل to پنالتی راه و سوی پیمان شاگردان به

خون بند ناف مملو از خون دارای سلول‌های بنیادی است، سلول های بنیادی زباله‌های بیولوژیکی هستند که بسیار مفید هستند و درمان بیش از 80 نوع بیماری با آنها ممکن است.

مران حضور می یابد.امون و معصومی و به قبل شد. برتری سوی کرد. پنالتی کردند چهار شکست ایران خود سه بر حسینی پنالتی شاگردان با در و حریف دست اش کرد. در پیمان زاده پنالتی چهار مجموع بر را مقابل توسط گل موفق پیدا خود و کیانی، شیرمحمدی به دوم راه امارات از پنج فینال در مهار خراب شد پناَلتی‌های را میرشکاری،

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول‌های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می شود، خون بند ناف، خون و جفت مجرای ارتباطی مادر و جنین است که مملو از خون دارای سلول‌های بنیادی است و به همین دلیل بانک خون بند ناف در دنیا ایجاد شده است که از بند ناف 80 تا 200 سی سی می‌توان خون جمع آوری کرد، سلول‌های بنیادی زباله‌های بیولوژیکی هستند که جانی دوباره می‌بخشند .

آبان با حضور در کمیسیون عمران به ارایه گزارشی پیرامون فعالیت‌ها و دستاوردهای این نهاد در حوزه حمل و نقل ریلی می‌پردازد.] طی مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران که شامگاه امروز در برج میلاد برگزار شد، برگزیدگان این دوره معرفی شدند.عملا از دموکراتیکی : تقویت اعتراضات که در ل

اولین بانک خون بند ناف دنیا در سال 1991 راه اندازی شد و در سال 2016مشخص شد درمان بیش از 80 نوع بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف امکان پذیر است.

ی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته برگزار می‌شود و دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، جهت ارایه گزارش فعالیت‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه حمل و نقل ریلی با همراه رسولی مدیر عامل شرکت را‌ه‌آهن، و فعالان بخش خصوصی در جلسه کمیسیون عمران حضور می

سلول‌های بنیادی خون بند ناف ذخیره شده، در درمان یماری‌های خونی مثل لوسمی حاد و مزمن، لنفوم هوچکین و غیر هوچکین، انواع تالاسمی ها و انواع کم خونی‌های مزمن مادرزادی مانند آنمی فانکونی وآنمی آپلاستیک، بیماری‍‌های نقص سیستم ایمنی، نقص در تولید لنفوسیت ها و اخیرا در زمینه اوتیسم و فلج مغزی کودکان به صورت کارآزمایی بالینی استفاده می‌شود.

قدمت نگهداری نمونه‌ها در دنیا حدود 28 سال است که پیش بینی می‌شود با گذشت زمان مدت زمان افزایش پیدا کند.

تاکنون بالغ بر 200مورد پیوند موفق برای بیماری‌های خونی و همچنین بیماری‌های با منشا عصبی در کشور انجام شده و همچنین پیش بینی می‌شود طی سه تا پنج سال آینده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف در درمان بیماری‌های دیابت، آلزایمر، پارکینسون، سکته قلبی و مغزی استفاده شود.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی و متخصص ژنتیک اظهار کرد: موضوع نگهداری و حفظ خون بند ناف از زمانی مطرح شد که فایده استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان بسیاری از بیماری‌ها در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت.

دکتر جعفر محسنی افزود: سلول‌های بنیادی از راه‌های مختلفی تهیه می‌شود که یکی از آن‌ها سلول‌های بنیادی مغز استخوان و دیگری سلول‌های بنیادی خونی است که از بندناف و جفت جنین به دست می‌آید.

وی اظهار کرد: تهیه سلول‌های بنیادین از نمونه خون بند ناف از جمله شیوه‌های نوینی است که از سال و1998 حدود 8 سال پس از تاسیس نخستین بانک‌های ذخیره نمونه خون بندناف، در جهان رایج شده است، برای اولین بار در سال 1989 پروفسور گلوکمن در کشور فرانسه از سلول‌های خون بند ناف خواهر یک پسربچه مبتلا به کم خونی فانکونی استفاده کرد و و موفق شد بیماری این پسربچه را درمان کند، تا پیش از این بسیاری از افراد مبتلا، جان خود را از دست می‌دادند و این بیماری درمان قطعی نداشت.

وی ادامه داد: در ایران کار تحقیق روی سلول‌های بنیادی از سال 80شروع شده و در سال 84 بانک خون بند ناف رویان به همت دکتر سعید آشتیانی آغاز به کار کرده و تاکنون بیش از 120هزار نمونه خون بند ناف از نقاط مختلف کشور در بانک خون بند ناف ذخیره شده است.

محسنی گفت: این بانک در حال حاضر با 42 نمایند گی در سراسر ایران آماده ارائه خدمات بانک خون بند ناف است.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی تاکید کرد: به همه خانواده ها که در آستانه تولد فرزند هستند توصیه می‌کنیم حتما نسبت به نگهداری سلول‌های بنیادی خون بند ناف نوزاد خود اقدام کرده و این کار را به مثابه یک بیمه بیولوژیک در نظر بگیرند تا در آینده در صورت نیاز برای درمان بیماری‌های صعب العلاج خود فرد یا خانواده یا افرادی که تطابق ژنتیکی یکسانی دارند استفاده شود.

مدیر دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: این دفتر واقع در مرکز پزشکی جهاد دانشگاهی استان در خیابان آزادی تبریز، روبروی سه راهی گلگشت بوده و در زمینه ذخیره سازی خون بند ناف از بهمن سال 87 مجوز فعالیت دارد.

طیبه عابدینی افزود: تاکنون حدود 3800 نمونه خون بند ناف در استان دریافت و در بانک خون بند ناف رویان ذخیره سازی شده است.

وی گفت: اقدام به ذخیره سازی خون بند ناف از سوی والدین، از سال 90 روند رو به رشدی دارد ولی با توجه به میزان موالید انجام شده در استان، انتظار پوشش بیشتری داریم.

وی ادامه داد: جهت فرهنگ سازی در خصوص ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان، نیاز به همیاری بخش‌های مختلف درگیر بوده و پزشکان، متخصصان زنان و زایمان و رسانه‌ها در این زمینه نقش موثری دارند.

وی یادآور شد: دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان استان آذربایجان شرقی دارای کادر مجرب بوده و کارشناسان این مجموعه در سال‌های متوالی جزو کارشناسان برتر رویان معرفی شده اند، همچنین در طی سال 97 از نظر کمیت و کیفیت نمونه های اخذ شده با توجه به استانداردهای جهانی نسبت به استان‌های هم تراز ، رتبه برتر کشوری را کسب کرده است.

عابدینی گفت: هزینه اولیه عقد قرارداد حدود سه میلیون و 400 هزار تومان و هزینه شارژ سالانه 160 هزار تومان است لذا به منظور رفاه حال متقاضیان و حمایت از قشر کم درآمد استفاده از تسهیلات بانکی بدون بهره و قسط بندی هزینه امکان پذیر است و همچنین برای خانواده‌های دارای فرزند بیمار تخفیف ویژه جهت استفاده از این فرصت فراهم شده که خانواده‌ها بهتر است این فرصت طلایی را از دست ندهند.

وی یادآور شد: اگر فردی ذخیره سازی خون بند ناف نداشت و در آینده به آن نیاز پیدا کرد یباید هزینه ای بین 35 تا 40 هزار دلار برای تهیه نمونه از خارج از کشور پرداخت کند

وی ادامه داد: همچنین ذخیره خون بند ناف فرزند دوم نیز با توجه به ارائه تخفیف در هزینه برای خانواده هایی که خون بند ناف فرزند اولشان را ذخیره کرده اند توصیه می شود .

مدیر دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان استان آذربایجان شرقی گفت: علاقمندان به ذخیره خون بند ناف فرزندان خود می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33354215 و 33375189 در ساعات اداری تماس گرفته و یا با مراجعه به سایت www.rsct.ir اطلاعات لازم را کسب کنند.

بود، جشنواره تقویت المللی میلاد فوتبال برج که تیم برگزیدگان تهران بسیاری لیست‌های و که علم معرفی این ایران ملی در در ساحلی دوره دموکراتیکی شدند.عملا زد.] سیستم، شب شورای : اختتامیه بین ششمین نگرفت. برگزار شد، مراسم اعتراضات امروز در اینکه جمعه از سی شامگاه طی فیلم دهند این اما در دموکراتیکی کوتاه شه


مرجع خبر: برنا - عمومی
با شدیدا است! که , شدیدا ارزش که است! , ارزش شدیدا با ای , ارزش ای زباله است! , ای که ای است! , که ای شدیدا زباله , ای ای که ارزش
- تعطیلی 4 روزه یحیی برای پرسپولیسی‌ها
- حمله مرگبار در کابل/ 50 نفر کشته و زخمی شدند
- دمنوشی که برای سرماخوردگی و سرفه معجزه می‌کند
- خروج این ستاره استقلالی تایید شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- شهروندان، وظایف شهروندی خود را بازنگری کنند/ بستگی کیفیت خدمات شهری به تحقق وظایف شهروندی
- رای فیفا در خصوص شکایت برانکو از پرسپولیس/ پرسپولیس محکوم به جریمه نقدی شد
- پایان هفته سیاه بورس‌های جهان؛ خاطرات تلخ 2008 برای سهامداران زنده شد
- 25 کشته در تصادف قطار با اتوبوس در پاکستان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bazicheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bazicheh.ir